איך זה התחיל?

כל אחד מאיתנו יש סיפור. השירה המדוברת מאפשרת לכל אחד ואחת, ללא קשר לגיל, מין או ניסיון בכתיבה, לספר את הסיפור שלו. ב-2014 הקמנו את ה"סלאם סְקוּל" – מחלקת החינוך והסדנאות שלנו, במטרה לקדם את השירה המדוברת כדרך לביטוי עצמי, שיח חברתי והעצמה אישית. גייסנו אמני ספוקן וורד בעלי רקע בהוראה, הדרכה, משחק וכתיבה, ויצאנו לדרך.

סלאם סְקוּל (הסדנאות שלנו!)


מעוניינים בסדנה? יופי! מטה תמצאו פירוט על כל הסדנאות שלנו. ומעבר לכך – נוכל להתאים ביחד את הסדנאות הקיימות שלנו לצרכיכם, מבחינת מספר המפגשים והתוכן המדויק. לפרטים נוספים כתבו אלינו: 
edu.slam.il@gmail.com

למבוגרים:

סדנה למשוררים מבצעים (לגילאי 20 ומעלה):
סדנה המיועדת ליוצרים שכבר כותבים, מופיעים או גם וגם, לאו דווקא בקטעי שירה מדוברת.
בסדנה נעסוק בהיבטים השונים של כתיבה וביצוע, נעמיק בז'אנר ובמאפייניו ונכיר את נקודות החיבור בין המילים, הבמה, הקצב והמוזיקה. בין השאר נעסוק בתוכן וצורה בשירה ובאמנות, מוסיקליות של טקסט, מושגים נבחרים בספרות, אמנות האילתור, פרפורמנס ועוד.
בכל מפגש נכתוב ונבצע במטרה ללמוד זה מזה, וניחשף לגישות שונות של משוררים מן התחום, שיתארחו בסדנה.
סדנה של שמונה מפגשים + מפגש סיכום (במה פתוחה למשתתפים). מוגבל ל-15 משתתפים.

לבתי ספר תיכון:

סדנאות חד פעמיות- מפגש חד פעמי שכולל היכרות עם הז'אנר, התנסות בכתיבה וביצוע של טקסט אישי, בליווי תרגילי כתיבה ומשחק. מתאים לימי מגמה ופעילויות העשרה. מומלץ לשלב את הסדנה במופע פואטרי סלאם לפני המפגש. הסדנאות מותאמות לצרכי בית הספר/המגמה.

סדנאות מתמשכות- סדנה מבוססת PBL, בסופה יתקיים ערב סיכום בהפקת התלמידים, עם קטעים פרי עטם. לסדנה מספר מפגשים, במהלכם התלמידים יתנסו בכתיבת שירה מדוברת, בעמידה מול קהל, בטכניקות כתיבה והופעה, ובמתן משוב זה לזה. נקבל כלים לביטוי אישי ועבודה קבוצתית, נתנסה בגישות שונות ונלמד בצורה מעשית על אלמנטים מעולם הספרות, התיאטרון והמוזיקה: חריזה, מצלול, קצב, שימוש בגוף ובקול ועוד.

לנוער:

סדנת ספוקן וורד לנוער – סדנת כתיבה וביצוע של קטעי ספוקן וורד לגילאי 15-18. המשתתפים יתנסו בכתיבת קטעים וביצועם מול חברי הקבוצה, במטרה ללמוד זה מזה באווירה מפרגנת ונעימה. כמו כן נתעמק במוסיקליות של הטקסט ובקצב של המילים, נתרגל עמידה על במה ונתנסה בתרגילי משחק וכתיבה.