איך זה התחיל?

לכל אחד מאיתנו יש סיפור. השירה המדוברת מאפשרת לכל אחד ואחת, ללא קשר לגיל, מין או ניסיון בכתיבה, לספר את הסיפור שלו. ב-2014 הקמנו את ה"סלאם סְקוּל" – מחלקת החינוך והסדנאות שלנו, במטרה לקדם את השירה המדוברת כדרך לביטוי עצמי, שיח חברתי והעצמה אישית. גייסנו אמני ספוקן וורד בעלי רקע בהוראה, הדרכה, משחק וכתיבה, ויצאנו לדרך.

סלאם סְקוּל (הסדנאות שלנו!)


מעוניינים בסדנה? יופי! מטה תמצאו פירוט על כל הסדנאות שלנו. ומעבר לכך – נוכל להתאים ביחד את הסדנאות הקיימות שלנו לצרכים שלכם, מבחינת מספר המפגשים והתוכן המדויק. לפרטים נוספים כתבו אלינו: 
edu.slam.il@gmail.com

למבוגרים:

(מיועדת לגילאי 20+)

נצלול לעומק עולם השירה המדוברת, נעמיק בז'אנר ובמאפייניו ונכיר את נקודות החיבור בין המילים, הבמה, הקצב והמוזיקה. נתנסה בכתיבה אישית וקבוצתית, נכיר את יסודות הפרפורמנס והשירה וניגע במוזיקליות של הטקסט. בכל מפגש נכתוב ונבצע במטרה ללמוד זה מזה, וניחשף לגישות שונות של משוררים מן התחום שיתארחו בסדנה.
נסיים במופע בביצוע משתתפי ומשתתפות הסדנה.
סדנה של תשעה מפגשים בני שלוש שעות + מופע סיום. מוגבל ל-15 משתתפים.

לבתי ספר תיכון:

סדנאות חד פעמיות– מפגש חד פעמי שכולל היכרות עם הז'אנר והתנסות בכתיבה וביצוע של טקסטים מקוריים, במטרה למצוא את הקול האישי של כל אחד ואחת מהתלמידים ולתת לו מקום. בסדנה משולבים תרגילי כתיבה, משחק ומוזיקה. מתאים לימי מגמה ופעילויות העשרה. מומלץ לשלב את הסדנה במופע פואטרי סלאם לפני המפגש. הסדנאות מותאמות לצרכי בית הספר/המגמה.

סדנאות מתמשכות – סדרת מפגשים חווייתית של כתיבה ופרפורמנס, אשר שיאה הוא ערב פואטרי סלאם המופק, מונחה ומעל לכל – נכתב ומבוצע על ידי התלמידים. במהלך המפגשים יתנסו התלמידים בכתיבת שירה מדוברת תוך מתן דגש על ביטוי אישי ועבודה קבוצתית. זו הזדמנות לשחק, לשכנע, להכנס ולצאת מהקצב ולתת למילים שבועטות בנו אפשרות לגעת באחרים. נשתמש בתרגילים מעולם הראפ, התיאטרון, והשירה בכדי לאפשר לכל אחד ואחת למצוא את שפתו/ה הייחודית.
ניתן לשלב את הסדנה כחלק מפרוייקט הבגרות במקצועות ההומניים, כך שיהווה 30% מציון הבגרות.

מערך השורשים – תכנית ייחודית המיועדת לתלמידי כיתות ז', המלווה את תהליך עבודת השורשים וכוללת בתוכה הפקת ערב מקורי פרי עטם ובביצועם של התלמידים. בתכנית נתנסה בתרגילי כתיבה וביצוע שונים, במטרה לאפשר לכל אחד ואחת מהתלמידים והתלמידות לזהות את הקשר הייחודי שלהם למשפחתם, לחקור ולספר על כך בדרכם המקורית.

לנוער:

סדנת ספוקן וורד לנוער – סדנת כתיבה וביצוע של קטעי ספוקן וורד לגילאי 15-18. המשתתפים יתנסו בכתיבת קטעים וביצועם מול חברי הקבוצה, במטרה ללמוד זה מזה באווירה מפרגנת ונעימה. נתעמק במוסיקליות של הטקסט ובקצב של המילים, נתרגל עמידה על במה ונתנסה בתרגילי משחק, אלתור ושירה. הסדנה תסתיים במופע של משתתפות ומשתתפי הסדנה.